пʼятниця, 2 січня 2015 р.

Мікро-арт: Хасан Калє VS Микола Сядристий

 У 2013 році в Стамбулі проходила виставка робіт українського художника Миколи Сядристого. Нажаль, не вдалося її відвідати. Отож, за першої ж нагоди треба побувати в Києво-Печерській Лаврі, де знаходиться музей його мікромініатюр. Але виявляється в Стамбулі є свій майстер мікро-арту, можливо, трохи менш відомий, ніж наш співвітчизник, та без сумніву дуже талановитий.
 Хасан Калє створює свої картини на всьому, що його оточує. Полотнами йому служать крила комах, насіння, галька, мушлі, пташине пір'я. Часто це об'єкти, що не викликають ніяких ассоціацій з образотворчим мистецтвом - сірник, макарони, кубик рафінада, шматочок шоколаду чи цукерка-драже. На відміну від українського колеги, художник не використовує лупу чи мікроскоп. Більшість його робіт можна роздивитися неозброєнним оком. Здивування і захоплення - ось які емоції зазвичай викликають мініатюрні зображення. "Люди, що розглядають мої картини, часом не можуть підібрати слів. Найкраща річ, створена мною - це посмішки на їх обличчях" - говорить майстер.
 Найбільше Калє полюбляє малювати пейзажі Стамбула, портрети султанів та натюрморти. Щороку в Туреччині влаштовуються виставки його картин. Також колекція мініатюр виставлялася закордоном в США, Ізраїлі та Швейцарії. Наразі митець не має стаціонарної галереї, але обіцяє: "Одного дня я відкрию Музей мікро-арту Хасана Калє".Немає коментарів:

Дописати коментар