середа, 27 травня 2015 р.

Озеро Айват в Белградському лісі

Ayvat bendi tabiat parkı


  Озеро Айват (Ayvat göleti)  належало до системи водосховищ, створених в Белградському лісі за часів Османської імперії для забезпечення водопостачання міста. В 1765 році на цьому місці було зведено дамбу Ayvat bendi, яка збереглася до сьогодні.  Неподалік від озера знаходиться акведук Kurt Kemeri. Колись між ним та акведуком Uzun Kemer розташовувалося древнє візантійське поселення Піргос ("фортеця"). Після завоювання Константинополя його на турецький лад стали називати Бургаз. А згодом, після того, як Мімар Сінан у 16ст. відбудував древні візантійські акведуки, які в народі називали kemer ("арка"), селище поступово перейменували на Кемербургаз.
 Зараз в кількох кілометрах від озера знаходиться природний парк Ayvat bendi tabiat parkı та рекреаційна зона. Дістатися до парку можна, заїхавши в Белградський ліс з боку селища Бахчекьой. При вході в парк є кафе, вздовж дороги та в самому лісі багато столиків для пікніка, кілька дитячих майданчиків. Популярне місце для велосипедних прогулянок. Навіть у вихідний день в парку не надто багато відпочиваючих. Проте при в'їзді краще поцікавитися в охоронця, куди варто їхати - сюди, чи в сусідній Falih Rıfkı Atay Tabiat Parkı.

Дамба Айват
Поворот на Белградський ліс
В'їзд до парку
На задньому плані - ворота в сусідній парк
Кафе 
Акведук Kurt kemeri - локація наче з "Гри престолів"

Можна покататися на конячці і навіть на віслючку
Цистеpна з питною водою
Акведук Uzun kemer - один з найдовших в Туреччині, довжиною 710 метрів та 26 метрів заввишки. На двох ярусах розташовано 97 кам'яних аркад.

Читайте також:Немає коментарів:

Дописати коментар