четвер, 24 березня 2016 р.

Церква Св.Антонія Падуанського


Найбільший в Стамбулі католицький храм знаходиться на вулиці Істікляль. Мало який турист, гуляючи головним проспектом міста, омине своєю увагою цю неймовірно гарну церкву. Та й місцеві жителі також часто зазирають сюди, особливо напередодні різдвяних свят заради селфі з ялинкою.
 У 1221 році в Константинополі оселилися монахи-францисканці. В 1230р. в районі Галата була побудована церква, присвячена св.Франциску. Той храм був архітектурним шедевром, за що його навіть прозвали Латинська Айя Софія. Церкву, яка на відміну від більшості споруд, майже не постраждала після пожеж 1639 та 1690рр., за наказом султана Мустафи ІІ  в 1696 перетворили на мечеть. Монахи переїхали в район Пера, де в 1724р. була побудовано базиліку, присвячений св.Антонію Падуанському. Через 180 років, в 1904 при прокладанні трамвайних рельс її знесли. Натомість владою було виділена ділянка неподалік. В 1906 році за проектом італійського архітектора Джуліо Монджері розпочалося будівництво церкви Св.Антонія. Однак через проблеми з фінансуванням процес затягнувся, будівництво було призупинено на кілька років. Нарешті, в 1912 р. зведення храму завершилося. Окрім того, було побудовано дві п'ятиповерхові споруди в одному стилі з церквою. Їх ще називають "апартаменти св.Антонія". Щоб потрапити до храму з вулиці Істікляль, необхідно пройти в арку між ними.
 16 листопада 1913 року в церкві було проведене перше богослужіння. В 1932 році храм у складі делегації з Болгарії відвідав Анжело Джузеппе Ронкаллі - майбутній Папа Іоан ХХІІІ. Згодом його призначили папським нунцієм у Туреччині. Оскільки він також представляв папський престол в Афінах, йому довелося докладати багато зусиль у напруженій ситуації між двома країнами. Протягом десяти років він відправляв тут меси. На згадку про це перед церквою встановлена статуя понтифіка із написом "Друг турецького народу". До речі, в 2014 році Іоанн ХХІІІ був канонізований.
 Також всередині церкви слід звернути увагу на статую Антонія Падуанського. Саме сюди віруючі приходять, щоб звернутися до святого з проханням чи в надії на диво. Кажуть, якщо прочитати молитву на здійснення бажання - Dilek duası, воно обов'язково здійсниться. Табличку з текстом молитви встановлено біля підніжжя статуї.
 Церква відчинена щодня, меси служаться чотирма мовами - англійською, італійською, польською та турецькою. Розклад богослужінь можна переглянути на сайті:http://www.sentantuan.com/

Немає коментарів:

Дописати коментар