понеділок, 21 серпня 2017 р.

Шопінг в Кадикьой: Опера чарши

Opera Onur çarşısı,  Osmanağa Mahallesi, General Asım Gündüz Cd. No:21, 34714 Kadıköy/Istanbul

 Взагалі мені імпонує те, що йдучи на середньостатистичне турецьке весілля не дуже близьких родичів, можна не надто заморочуватися  з макіяжем, зачіскою та вбранням. Однак, як я вже розповідала у попередній публікації «Як святкують весілля в Туреччині» , sosyete düğün — це подія, що викликає неабиякий ажіотаж. Тут якщо вже отримали запрошення, то доведеться і дрес-коду дотримуватися, і подіставати з сейфів фамільні прикраси))). Тож коли нас запросили на таке весілля, прийшлося терміново шукати сукню. Завдання здавалося не простим. Тим більше, що я сукні взагалі не люблю і вдягаю дуже рідко. Тож спершу було проведено збір інформації у вигляді опитування сусідок і родичок - це спрацьовує не гірше гугла. Таким чином було визначено місце призначення.
 Кажуть, в Еміньоню можна купити все, що завгодно. В азіатській частині міста аналогом Еміньоню є район Кадикьой. Наприклад, раніше я їздила купувати фарби, холсти тощо в Сіркеджі, різні кондитерські штуки  — в Тахтакалє. Тепер за усім цим їду в Кадикьой, там практично ті ж самі магазини і асортимент товару.
 Коли я уявляю, скільки часу тривали  б мої пошуки в рідному місті, в мене мабуть швидко зникло бажання ту сукню купувати :) В Кадикьой же дорога до магазину зайняла більше часу, ніж сам процес шопінгу. Опера Пасаж чи Опера Чарши розташований дуже зручно, в 10-ти хвилинах від площі з відомим монументом у вигляді бика. Спершу це був популярний кінотеатр, побудуваний в 1938 році. Після смерті власника його справа занепала,  а кінотеатр зачинився. В 1976 році його перетворили на торгівельний центр.

 Сьогодні всередині колишнього кінотеатру розташовано кілька поверхів крамниць виключно вечірнього вбрання( або Abiye) на різний смак та гаманець. Ціни однак не те, щоб зовсім доступні. В середньому пристойна сукня обійдеться близько 200 $. Втім, варто торгуватися, зазвичай продавець готовий зробити знижку 10-15%. До того ж, неподалік пасажу розташовані магазини популярних марок типу AdilIşık і Fabrika, де також можна придбати недорогі вечірні сукні.

Вибір суконь величезний, просто очі розбігаються. Народу всередині було чимало. Ціни вочевидь нікого не лякають.))) 


Тут же сукню безкоштовно вкоротять, якщо мати з собою взуття. 


Кінцевий результат мені сподобався.


Немає коментарів:

Дописати коментар