пʼятниця, 1 грудня 2017 р.

Куди піти в Стамбулі у грудні На календарі нарешті перше грудня. І хоч надворі ніяких ознак того, що зима дійсно наступила, не спостерігається, це означає, що по-перше, «наближається свято», а по друге, треба вже якось починати до нього готуватися. Поки в голові лунає мелодія з відомого рекламного ролика, та спонтанно виникає бажання передивитися "Один вдома", спробую відповісти на запитання: де саме в Стамбулі шукати святковий настрій? 
 Ось деякі стамбульські локації та події, які я традиційно відвідую щороку в передсвятковий час.

IWІ Winter Festival

 Щорічний Різдвяний благодійний фестиваль, який влаштовує організація "The International Women of Istanbul", звісно не зрівняється по масштабам з ярмарками, що є невід'ємною частиною свята в західній Європі. Але тим не менше для мешканців Стамбула фестиваль є прекрасною нагодою ознайомитися з різдвяними традиціями, скуштувати страви різних країн світу, придбати hand-made сувеніри та подарунки. А на дітей також чекають різноманітні розваги, ігрова зона та звісно ж подарунки від Санта Клауса.

Фото з минулорічного фестивалю можна переглянути тут.


День святого Миколая

 Проведення цього дитячого свята  — гарна традиція української громади Стамбула. Щороку спільними зусиллями діаспори та представників консульства України в Стамбулі до діток  вже кілька років поспіль приходить добрий святий, батьківщина якого, до речі, знаходиться на півдні Туреччини, а саме в місті Демре.
Церква св. Антонія Падуанського

 Найбільший в Стамбулі католицький храм знаходиться на вулиці Істікляль. Мало який турист, гуляючи головним проспектом міста, омине своєю увагою цю неймовірно гарну будівлю. Та й місцеві жителі також часто зазирають сюди, особливо напередодні різдвяних свят заради селфі з ялинкою))) Прикрашають храм до свята дійсно розкішно, там завжди панує особлива атмосфера, тому я обов'язково намагаюся потрапити туди напередодні Різдва.

Ринок Еміньоню

 Величезний вибір ялинок, іграшок та іншого святкового краму можна знайти на ринку в Еміньоню. Там же я купую все для святкової випічки - формочки для імбирного печива, прикраси, мастику тощо.
 Окрім того, неподалік Нової мечеті знаходиться ще одне місце, пік популярністі якого теж припадає на грудень. Це лотерейний кіоск Німет абли. Довжелезним чергам, що вишиковуються тут перед Новим роком, позаздрить будь-яка Чорна п'ятниця. Справа в тому, що одна з міських легенд Стамбула оповідає, якщо купити квиток національної лотереї Milli piyango саме в тітоньки Німет, то неодмінно виграєш.


Єврофлора

 У великих супермаркетах, мережах Кочташ та Баухаус також можна придбати різні новорічні прикраси, а якщо пощастить, навіть живу ялинку. Однак  чи не найкращий вибір святкових декорацій предсталено у флористичному магазині Єврофлора в Кягитхане.
Cevahir AvmMetro gross market
Читайте також:

Новорічний Стамбул

Різдвяний благодійний фестиваль

Шопінг в Еміньоню

Грецька православна церква Святих Архангелів

Церква св.Антонія Падуанського

Немає коментарів:

Дописати коментар