середа, 18 березня 2015 р.

Шопінг в Еміньоню: район Тахтакалє

 Якщо запитати в місцевих, де в Стамбулі можна купити будь-яку річ, більшість, особливо представники старшого покоління, перелічивши всі наявні поблизу магазинчики, насамкінець швидше за все порадить поїхати в Еміньоню. Це унікальне місце, де дійсно можна знайти все, що завгодно та ще й за доступними цінами - нитки для в'язання, домашню тваринку, аксесуари для мобільних телефонів, дитячий одяг, іграшки, прикраси або вбрання для заручин, ночі хни та весілля. Щоправда, на перший погляд важко відшукати бажане і не заблукати в хаотичному переплетінні вузьких вуличок цього величезного торгівельного району. Але розібратися в топографії Еміньоню нe так вже й складно. Його можна умовно поділити на осередки з певним асортиментом товарів - мікрорайони, де розташовані переважно крамниці з текстилем, тканинами, канцтоварами, електронікою, золотом, біжутерією тощо.

Отож, район ТАХТАКАЛЄ (Tahtakale mahallesi)


 Квартал Тахтакалє розташований за мечеттю Рюстем Паша та рестораном Хамді, праворуч від Єгипетського базару. Якщо біля крамниці Kurukahveci Mehmet Efendi, де продають найкращу в Стамбулі мелену каву, звернути направо, то потрапляєш у світ "Все для хоббі". Навіть ті, хто раніше нічим не захоплювалися, після прогулянки цими вуличками гарантовано відчують бажання створити щось власноруч. В тамтешніх магазинах знайдеться все необхідне для декупажу, розпису по склу, кераміці чи тканині. Є також спеціалізовані крамниці для тих, хто професійно займається випічкою або просто полюбляє пекти торти, капкейки чи печиво. Якщo потрібно придбати прикраси для дня народження, Baby Shower, Diş Buğdayı чи просто дитячої вечірки, то це все також знайдеться тут.
 До того ж, окрім багаточисленних крамниць, в цьому районі знаходяться також цікаві історичні та архітектурні пам'ятки. І якщо мало який турист пройде повз Нову мечеть чи Єгипетський базар, то інші, менш відомі місця, часто залишаються поза увагою. Наприклад, Тахтакалє Хамам - один з найстаріших хамамів Стамбула, побудований ще за часів правління Мехмеда ІІ (Фатіха). Або невиразні ззовні, але всередині оздоблені прекрасною ізнікською керамікою мечеть Рюстема Паші та ресторан Панделі. До речі, в останньому свого часу побували Ататюрк, Горбачов, безліч голівудських зірок, таких як Одрі Хепберн, Тоні Кертіс, Роберт де Ніро, Роман Поланскі, i навіть венценосні особи, зокрема королева Єлизавета ІІ, король Іспанії Карлос та іранська королева Сурейя.
Tahtakale Hamamı Çarşısı
Mечеть Rüstem Paşa
Pесторан Pandeli
"World famous turkısh restaurant"-ось так без зайвої скромності позиціонує себе один з найстаріших ресторанів Стамбула
Kutucular caddesi

Рай для кондитерівЧитайте також:

Шопінг в Еміньоню: світ біжутерії на Марпуччулар джаддесі

Шопінг в Еміньоню: район Джагалoглу - книги, канцтовари та все для художників.

Немає коментарів:

Дописати коментар