вівторок, 16 січня 2018 р.

Туди і назад: подорож за імлисті турецькі гори анатолійським Середзем'ям. Частина ІІІ


Початок статті читайте тут:
Частина І
Частина ІІ


  • Національний парк «Сім озер», Болу Затримка в Амас'ї, хоч і дозволила помилуватися вогнями нічного міста, однак суттєво порушила наші плани. Через це в Менген ми так і не потрапили. Довелося зробити зупинку значно раніше, поблизу міста Тосья. Тому наступного дня в Болу ми приїхали із запізненням, хоча все одно встигли відвідати все, що хотіли.

 Щоб на власні очі побачити справжнє Середзем'я, зовсім не обов'язково їхати до Нової Зеландії. Є в Туреччині місце, що наче зійшло зі сторінок книг Толкієна. Чорнолісся, Імлисті гори та Озерний край — ось які асоціації викликає пейзаж, що відкривається з вершини скелі Капанкая в національному парку «Сім озер».

 Місцевість була оголошена природнім заповідником в 1965 році. Загалом басейн водойм займає площу 1642 га. Усі сім озер з'єднані між собою і являють унікальне геоформування.

Чого варті самі лиш назви:

Бююкгьоль — Велике озеро
Серінгьоль — Прохолодне
Древнього — Глибоке
Назлигьоль — Ніжне
Кючюкгьоль — Маленьке
Інджегьоль — Тонке
Сазлигьоль — від назви музичного інструменту саз.

Відчуваєш себе персонажем однієї з книг Фенімора Купера))))

Оглядовий майданчик на вершині скелі Капанкая — найвища точка парку

 В самому парку є бунгало, кемпінг та ціле наметове містечко. Якщо є бажання дослідити усі сім озер, мабуть найкращий варіант — закинути в багажник намет і провести уікенд на природі.
 А якщо не плануєте там ночувати, то головне — вибиратися звідти до  настання темряви, так як дорога складна та зовсім неосвітлена.Смарагдові ліси восени змінюють забарвлення, тому сюди, як і на озеро Абант, розташоване по сусідству, найкраще приїздити в жовтні-листопаді.
В цій бочечці виявляється роблять айран.
Чарівне місце, нагадує Карпати...Ось такою цікавою і незвичайною вийшла наша перша мандрівка до Анатолії.

Далі буде...Читати також:Немає коментарів:

Опублікувати коментар