четвер, 19 лютого 2015 р.

Літня відпустка: зі Стамбулa в Кушадаси. Частина 2

Продовження статті "Літня відпустка: зі Стамбулa в Кушадаси. Частина 1"
  • пункт призначення - Кушадаси


 Приємний клімат (не задушлива спека, як в Анталії), мінімум "культурних" туристів з пострадянського простору та чисте море (як в Бодрумі) - це лише деякі з переваг "Пташиного острова".  Але головною причиною, чому варто обрати це невелике курортне місечко, є його географічне положення. Кушадаси - однозначно вдала дислокація, якщо у вашому списку "must see" зазначені Памуккалє, Гієраполіс, Ефес, Дім Богородиці, храм Артеміди,  печера Семи сплячих та могила апостола Іоанна Богослова. А якщо вистачить сил і часу, то ще є пляжі Памуджак та Ladies Beach, село Шіріндже, аквапарки Adaland та Aquafantasy, аутлети в Соке, центр кераміки "Ephesus ceramic center", Макет-кьой.  В Кушадаси можна прогулятися набережною, покататися на фаетоні, відвідати ринок та фортецю на острові Гюведжінада. В плані визначних пам'яток набагато цікавішим є містечко Сельчук. Кілька слів про готель - ми зупинялися в Pine Bay Holiday Resort, розташованому за містом. Загалом від готелю залишилося приємне враження і навіть є бажання ще раз там побувати.
Символ міста - голубиШіріндже - маленьке село в 9 км від Сельчука, приховане серед мальовничих гір, оливкових гаїв і виноградників. У 2012 році тут був наплив туристів, що рятувалися від "кінця світу". Також в Шіріндже їдуть  продегустувати вина місцевого виробництва, покуштувати сік з шовковиці, придбати hand-made сувеніри чи оливкове мило.


 Ефес (Efes antik kenti) — одне з найбільших античних міст на території сучасної Туреччини, що добре збереглися до нашого часу. Вважається, що більша частина руїн досі знаходиться під землею, але і наявні знахідки вражають своєю красою. Саме в Ефесі було зведено одне з семи чудес світу — храм Артеміди. Містом в різні часи володіли легендарний цар Крез та полководець Александра Македонського Ліссімах. Тут проповідували апостоли Павло та Іоанн Богослов. До речі, могила останнього (St.Joht Mezarı) знаходиться неподалік в місті Сельчук на території фортеці Ayasuluk. В самому містечку є також базиліка Св.Іоанна та музей Ефеса.
Амфітеатр Ефеса — найбільший театр стародавнього світу

Портовий проспект або Аркадiана — головна вулиця  міста

Торгова агора
Бібліотека Цельсія - на той час третя в світі
Навпроти бібліотеки - публічний дім )))
Християнська символіка 

Південні ворота або ворота Мазеуса та Мітридата


Рель'єф з зображенням богині Ніки
Круглий монумент, а за ним - храм імператора Доміціана

Монумент Меміуса
Маленькі туристи :)
Дівчина-реставратор працює, незважаючи на спеку
Джерело імператора Траяна

Вулиця Куретів
Пританіон

Одеон
Дім Діви Марії знаходиться неподалік Ефесу. За однією з версій Богородиця останні роки прожила тут, за іншою - в Єрусалимі. Православна церква визнає єрусалимську версію, а католицька не відкидає турецьку, спираючись на видіння німецької монахині, яка точно описувала ці місця, ні разу тут не побувавши. На території знаходиться невеличка каплиця, джерело та стіна, де можна залишити записку(пляшку, ручку та папір брати з собою).
Meryemana evi


На околицях Сельчука, неподалік від злітної смуги маленького аеропорта, знаходиться Ephesus ceramic center. Тут демонструють весь процес виготовлення сувенірів з кераміки - від закладки глиняних заготовок в піч до розпису готових виробів. Діє виставка-продаж витворів майстрів. Діткам дають розписати заготовку для магніта.

Неподалік від центра кераміки знаходиться міні-краєзнавчий музей під відкритим небом - Maket Köy. В невеликих павільонах відтворені сценки з сільського життя та побуту.
 І насамкінець, кілька фото отеля.
Немає коментарів:

Опублікувати коментар