вівторок, 10 лютого 2015 р.

Кола - турецький національний напій?


МОЗ попереджає :) і навіть відкритим текстом пише (точніше малює)
 Відвідуючи турецькі заклади громадського харчування, можна зауважити, що найчастіше в розділі меню "Холодних напої" номером один йде кола. Складається враження, що саме фарбована солодка водичка в Туреччині вже стала національним напоєм, потіснивши айран, чай та каву. Її купують двохлітровими пляшками, вживають на сніданок, обід та вечерю, і навіть йдучи в гості, не забувають прихопити із собою як "гостинець". Популярність кока-коли серед дітей та молоді просто вражає. Ще більше вражає і лякає безвідповідальне ставлення батьків до дитячого раціону. А між тим, кожний 5-ий в Туреччині страждає на ожиріння або має зайву вагу. Дані Türkiye İstatistik Kurumu станом на 2012 рік вказують на зріст цієї тенденції серед дорослого населення.

Статистика дитячого ожиріння також невтішна - більше 20 відсотків дітей віком від 6 до 10 років мають зайву вагу або ожиріння.
Дані Türkiye Halk Sağlıgı Kurumu станом на 2009-2010рр. :

 Щоб уявити повні масштаби лиха, необхідно врахувати дані про хворих на цукровий діабет. Є надія, що ситуацію все ж можна виправити. МОЗ Туреччини останнім часом активно пропагує здоровий спосіб життя. Були навіть спроби заборонити продаж газованих напоїв та інших некорисних речей в шкільних їдальнях. Вперше в світі саме в Туреччині було подано позов до суду  на компанію Кока-Кола, з вимогою вказати на етикетці всі складові напою. 
Айран замість коли в буфеті та 16 млн "сумних" школярів
 Поки що важко сказати, наскільки успішною є боротьба за здоров'я нації. Цьому заважають багато факторів. 9 фабрик компанії успішно функціонують в Туреччині і зачиняти їх ніхто не збирається. Та й самі люди не поспішають відмовлятися від своїх звичок. Не сприяє цьому i поширене помилкове уявлення про те, що зайві кілограми є ознакою здоров'я. Ну а якщо згадати феноменальну популярність кумира народних мас Реджепа Іведіка, взагалі можна сказати, що молоді є на кого рівнятися.

Немає коментарів:

Дописати коментар