вівторок, 21 квітня 2015 р.

Алея стiльчиків-тюльпанів в Kağıthane

Такі незвичайні тюльпани круглий рік ростуть в районі Кяатане. Квіти не прості, а з сюрпризом. На перший погляд нагадують контейнери для сміття (і це не така вже й невірна думка - див. фото нижче), алe щось їх тоді забагато наставили, підказує логіка. Насправді це зручні стільчики для втомлених перехожих, правда здогадатися про це можна лише ретельно обстеживши конструкцію. До того ж вони ще й повертаються на всі 360 на манер офісних крісел. А коли підводишся, сидіння одразу закривається і стільчик знову перетворюється на тюльпан.
Кольорова гамма асоціюється зовсім не з російським прапором, а в всього лиш з гербом місцевого муніципалітету.  
 До речі, oригінальна ідея належить голландському дизайнеру Марко Мандерсу. Вперше Tulpi seats були презентовані на Голландському тиждні дизайна в 2011 році. Розробка прийшлася до душі не лише простим громадянам, а й чиновникам, які вирішили прикрасити міські вулиці цими функціональними та яскравими "квітами". 

Діти в захваті )))
Контейнери для сміття у формі тюльпанів
 Згодом їх почали "висаджувати" у інших країнах. Наприклад, Нідерланди подарували Tulpi seats на 310-річчя з дня заснування Санкт-Петербурга. Нажаль, у місті білих ночей вони навіть і півроку не простояли - місцеві жителі швидко усунули чужорідні елементи з міського ландшафту. В Дубаї також встановили такі стільчики на пальмовому острові. Не треба бути провидцем, щоб передбачити, що там вони простоять трохи довше. 


Повертаючись до стамбульської версії популярних стiльчиків, слід зазначити, що вони, нажаль, є плагіатом. Ще один доказ того, що мистецтво копіювання турки освоїли добре. Виробники оригінальних Tulpi на Туреччину образилися не на жарт та інакше як copycat стамбульські "тюльпани" не називають. Як би там не було, ідея чудова. Залишилося так само прикрасити всі парки Стамбула.


Немає коментарів:

Дописати коментар