середа, 10 грудня 2014 р.

ТОП-5 серіалів, що знімалися в Стамбулі


1. Величне століття (Muhteşem Yuzyıl), 2011-2014

 Найпопулярніший та найдорожчий турецький серіал завоював любов прихильників по всьому світу. Його показали більш ніж в 50 країнах. Долею Хюррем переймалися домогосподарки пострадянського простору і дружини східних емірів та шейхів. Навіть така неординарна подія, як заміна акторки, що зіграла головну героїню, не зменшила популярності серіалу. Хвиля критики з боку турецької влади лише підігрівала інтерес до сюжетних перипетій. Молоді актори прокинулися знаменитими, а на вже відомих зірок посипалися нагороди. Для кожного героя було пошито близько 200 костюмів. Дизайнери створили 3000 оригінальних головних уборів. Для зйомок побудовали величезний павільон (50 000 м²), майже ідентичний справжньому палацу Топкапи. Декорації, костюми та прикраси можна буде побачити на виставці, присвяченій Величному століттю. До того ж, у вересні 2015 року стартував новий проект компанії ТІМС - "Кьосем. Початок" (Kösem). Ну не пропадати ж всьому цьому добру, тож вирішили зняти ще один історичний серіал. :) Доля продовження історичної саги в руках глядачів: поки рейтинги не дуже високі, але будемо сподіватися, серіал не закриють.

2. Корольок - пташка співочa (Çalıkuşu), 1986/2013-2014


Екранізації роману Решада Нурі Гюнтекіна "Чаликушу"  здобули чималу популярність як в самій Туреччині, так і за її межами. Серіал 1986 року, хоч і програє в деталях новому "Корольку", але загалом більш близький до першоджерела. Нові Феріде та Кямран - талановиті молоді актори Фахріє Евджен та Бурак Озчівіт, на жаль, не змогли витягти рейтинг, тому серіал закрили в 2014 після закінчення першого сезонy.Це і не дивно, адже сценаристам вяивилося замало оригіналу, тож серіал було перетворено на "санта-барбару". А шкода, з таким акторським складом можна було створити щось більш достойне.

3. Курт Сеїт і Шура (Kurt Seyit Ve Şura), 2014


  Екранізація роману Нермін Безмен основана на реальних подіях. Натхненням для написання книги послужила історія життя діда письменниці. Драматична історія кохання кримського татарина та російської аристократки розгортається на фоні краху царської династії та розпаду імперії. Втікаючи із охопленої революцією Росії, герої потрапляють в Стамбул, де на них чекають нові випробування.  
 В серіалі показано Туреччину початку 20 століття, а перші серії знімалися в Санкт-Петербурзі. Головну чоловічу роль грає Киванч Татлитуг, відомий турецький актор та модель, а головну героїню - молода актриса Фарах Зейнеп Абдулах. В другому сезоні з'являється суперниця Шури у виконанні "Королька" Фахріє Евджен.


4. 1001 ніч (1001 gece), 2006-2009 Один із перших сучасних серіалів турецького виробництва, який показали на українському телебаченні. 
 Романтична історія на екрані мала своє продовження в реальному житті. Виконавці головних ролей Халіт Ергенч та Бергюзар Корель познайомилися на зйомках, За їх стосунками спостерігала вся країна. Виявилося, роман зірок не просто піар, а почуття акторів справжні та щирі. Все, як у казці, закінчилось весіллям. Без сумніву, зараз вони - найкрасивіша зіркова пара Туреччини. 5. Тиран (Tyrant), 2014-...


Новий проект каналу FX. У вигаданій арабській країні точиться боротьба за владу. Геополітика, сімейні таємниці, інтриги та багато іншого в поєднанні з непоганим акторським складом - виглядає багатообіцяюче. Серіал продовжено на другий сезон. Через військовий конфлікт у секторі Газа зйомки з Ізраїлю перенесли в Туреччину.

Читайте також:


Немає коментарів:

Дописати коментар