пʼятниця, 26 грудня 2014 р.

Грецька православна церква Святого Миколая

Грецька православна церква Святого Миколая 

Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi

Abdüllezelpaşa Cad. No : 257, Cibali, Fatih, İstanbul

 На цьому місці існував візантійський храм, точна дата зведення якого не відома. Є згадки про відвідання церкви Патріархом Єрусалимським у 1538 році, та Патріархом Антіохії у 1652. Пошкоджену у пожежах 1600 та 1633 церкву було відновлено у 1757 - 1774. Але через короткий проміжок часу вона знову згоріла і була відбудована у 1837 році. Після реконструкції у 1998 комплекс було відкрито для відвідування. 
 Розгледіти серед інших будівель невеличкий купол важко. Це можна зробити з протилежного бокy вулиці. Ніяких вказівних знаків на встановлено. Повз церковну браму можна пройти, навіть не помітивши її. Але зайшовши всередину, наче потрапляєш до іншого виміру - вуличний гамір та звуки міста зникають, і дійсно відчувається атмосфера духовності, що панувала тут віками. Також при церкві є джерело Святого Харлампія. В самому храмі є багато древніх ікон, зокрема зображення Богородиці та Святителя Миколая. Потрапити всередину не так просто - туристи можуть відвідати його лише в супроводі гіда. Богослужіння проводяться рідко. Грецька православна церква, до речі, відзначає День Святого Миколая 6 грудня. Але 19 грудня 2014 році на прохання української громади міста вперше була проведена служба старослов'янською мовою. 
 Поруч також знаходиться Вселенський патріархат та болгарська церква Святого Стефана (Aya Stefan або Bulgar Kilisesi) - одна з небагатьох в світі, повністю виготовлена з метала.


Abdüllezelpaşa Cad

Вхід до храму
Притвор

 Цікаво, що в інтернеті продають деякі документи з реквізитами церкви: так, за 30 лір можна купити "книгу відвідувачів" з підписами, за 10 лір - конверт з церковним штампом. http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=cibali+aya+nikola+kilisesi

Немає коментарів:

Дописати коментар