субота, 20 грудня 2014 р.

ТОП-5 бестселерів, дія яких відбувається в Стамбулі

1. "Iнферно " (англ. Inferno) — детективний роман Дена Брауна, що вийшов у 2013 році, четверта книга з серії про Роберта Ленґдона. Дія роману відбубається у Італії, звідки герой потрапляє в Туреччину. Фінал  книги розгортається у двох "візитних картках" Стамбула - соборі Святої Софії та Базиліці Цистерна. Зокрема, в Айя Софія Роберта Ленгдона зацікавила порожня гробниця Енріко Дандоло - венеціанського дожа, який очолював штрум Константинополя хрестоносцями у 1204 році. Далі професор потрапляє у наймістичніше місце Стамбула, непримітне з вулиці, приховане під землею древнє водосховище. Саме в Базиліці Роберта чекає страшне відкриття, що змінить долю людства.
 Роман буде екранізовано в 2015 році, зйомки почнуться в квітні. Тож, швидше за все, скоро в Стамбул завітає Том Хенкс.


2. "Лікар. Учень Авіценни" ( нім. Der Medicus) — перша частина трилогії "Лікар" німецького письменника Ноя Гордона, опублікована в 1986 році. Після екранізації в 2013 році (не досить вдалої, до речі), книга знову на хвилі популярності i потрапила до списку бестселлерів. Історичний роман об'ємом у 800 сторінок - звучить серйоно, але динамічний сюжет затягує і не дає занудьгувати. В ньому можна знайти все - яскравих персонажів, захоплючі пригоди, достовірні описи різних культур і релігій. Багато уваго приділено зародженню медицини, як науки.
Довга подорож Роба Коула з Лондона до серця Персії - Ісфахану, дає можливість очима головного героя побачити та порівняти середньовічний Схід і Захід. Шлях лікаря пролягає через Константинополь. На жаль, у фільмі візантійську столицю нерівноцінно замінили єгипетською пустелею.


3. "Баудолiно" (італ. Baudolino)   четвертий роман італійського письменника, професора семіотики Болонського університету Умберто Еко, опублікований у 2000 році. Історичний роман з елементами фантастики переносить читача в Константинополь 1204 року, захоплений хрестоносцями. Якщо варвар Баудоліно - вигадка авторато  інший персонаж - Нікіта Хоніат - реальна історична особа, високопоставлений чиновник, очевидець штурму і падіння міста. Саме його "Хронікy" було взято за основу для написання тієї частини роману, дія якої проходить в Константинополі. Айя Софія, Базиліка Цистерна, церква Святої Ірини - це лише частина того, що вразило головного героя в столиці древньої Візантії.

4. "Вбивство у “Східному експресі” (англ. Murder on the Orient Express) — детективний роман Агати Крісті, написаний в 1934 році у стамбульскому отелі "Пера Палас". В номері 411, де проживала письменниця, зараз знаходиться її меморіальний музей. Також на вокзалі Сіркеджі є невеликий музей, присвячений "Східному експресу", де можна побачити частини старого потяга, меблі, деталі інтер'єра, фото. "Східний екпрес" завжди прибував вчасно, але одного разу запізнився на 5 днів. Пасажири виявилися заручниками снігової заметілі в горах Туреччини у 80 кілометрах від Стамбула. Цей епізод і надихнув письменницю на написання книги. Для самої Агати Крісті подорож на потязі стала доленосною. Вона купила квиток, щоб пережити розлучення. Під час поїздки вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, молодим археологом, з яким прожила до кінця життя. Згодом цей роскішний пятизірковий отель на колесах прославився завдяки роману.

5. "Роксолана" - історичний роман українського письменника Павла Загребельного, вперше надрукований у 1980 році. Джерелами натхнення Загребельний називав книгу ученого-східознавця Агатангела Кримського «Історія Туреччини», в якій Роксолані відведено біля 20 сторінок, і три томи творів московського академіка Гордлевського про історію Туреччини. Також Загребельний особисто був у Туреччині — в місцях пов'язаних з Роксоланою. Зараз, коли на хвилі популярності серіалу "Величне століття" можна нарахувати вже з кілька десятків книг про знамениту українку, варто перечитати твори визнаних класиків на цю тему.
Читайте також:


Немає коментарів:

Дописати коментар